آفیس آنلاین

آفیس آنلاین

مطلب اختصاصی پیشگام دو

چندی است که مایکروسافت نسخه آنلاین و یا همان نسخه ابری محصولات آفیس را راه اندازی کرده است . اما  نسخه آنلاین آفیس چیست و چه امکاناتی دارد ؟ در ادامه با پیشگام دو همراه باشید .

چندوقتی است که شرکت های تکنولوژی علاقه ی زیادی به سرویس های ابری دارند و در تلاشند تا سهم محصولات ابری را از سایر محصولات خود بیشتر کنند . یکی از این محصولات نسخه آنلاین آفیس نام دارد .

در نگاه اول ، نسخه آنلاین آفیس ، چیزی از نسخه ویندوز کم ندارد  و تمامی عناصری که در نسخه ویندوز با آن سر و کار داشته اید نیز موجود هستند . 

در ابتدا برای ورود نیاز به اکانت live.com دارید .

Untitled

بعد از ورود با کلیک بر روی نرم افزار مورد نظر ، از جمله : Powerpoint ، Word ، Onenote  و Excel می توانید به بخش ویرایش رفته و از بیشتر امکانات نسخه های آفیس استفاده کنید . المان ها طوری طراحی شده اند که بعضی مواقع تشخیص نسخه آنلاین  و یا غیر آنلاین  دشوار می شود . حتی منو ها نیز همانند نسخه ویندوز طراحی شده اند . و تقریبا چیز جدیدی وجود ندارد که شما را گفت زده کند . تنها چیز شگفت انگیز همان شباهت بیش از حد نسخه آنلاین با نسخه ویندوز می باشد .

540c11d3-d042-44fd-88ea-517f34f8322d

office-online1برای ذخیره کردن نیز شما می توانید آن را بر روی OneِDrive (سرویس اشتراک گذاری ابری مایکروسافت) ذخیره  کنید . همچنین می توانید نسخه ای از آن را با خروجی های docx ، pdf وODT دانلود کنید . 

این نسخه برای مواقعی که شما دسترسی به رایانه شخصی خود ندارید و خواهان استفاده از برنامه های آفیس هستید واقعا کارساز می باشد . حتی مواقعی که می خواهید فایل های خود را در جایی مطمئن ذخیره سازید ، و به گونه ای دیگر یک بک آپ از آن داشته باشید ، واقع مفید می باشد . به شخصه برای بنده بسیار اتفاق افتاده که با ذخیره سازی فایل های خود بر روی حافظه های فلش ، به دلیل استفاده زیاد ، بخش اعظمی از فایل های مهم خود را از دست داده ام . این سرویس ویرایش و ذخیره سازی فایل ، امکان دسترسی به اسناد از همرر جای دنیا ، تنها با داشتن یک سرویس اینترنت و یک  تلفن همراه و یا لپ تاپ را فراهم می آورد .

آیا شما در آینده از این سرویس ابری استفاده خواهید کرد؟ تجارب خود را با ما در اختیار بگذارید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 10 =